Prodej nemovitosti

Prodej nemovitosti není žádná sranda, proto Vám nabízíme konzultaci ZDARMA. Toto není jen slogan, který můžete slyšet v naší reklamě v rádiu, ale je to věc, kterou doporučujeme každému, který zvažuje prodej nemovitosti. Tzv. ,,samoprodejci‘‘ se může zdát prodej nemovitosti jako jednoduchá věc. Není tomu ovšem tak a sám prodávající se může dostat do velkého rizika. Proto je vždy lepší obrátit se na odborníka. Průběh prodeje s naší kanceláří si vysvětlíme v následujících bodech.

1. Nezávazná konzultace

Domluvíte si nezávaznou konzultaci přímo na konkrétní nemovitosti. Na místě společně probereme hodnotu Vaší nemovitosti a možné úpravy, které by pomohly prodejní cenu navýšit. A obecně připravit nemovitost na prodej. Každá nemovitost je specifická a nelze stanovit prodejní cenu bez osobní prohlídky! Zároveň od nás uslyšíte, za jakých podmínek bychom celý prodej realizovali a Vám tak ušetřili starosti, čas i peníze.

2. Odsouhlasení smlouvy

Abychom mohli dále pokračovat v prodeji a Vaši nemovitost prezentovat, je třeba dle platné legislativy mít podepsanou zprostředkovatelskou smlouvu. Takovou smlouvu máte vždy k dispozici předem s možností si ji důsledně prostudovat. Nic nepodepisujeme pod nátlakem a bez předchozího seznámení! Podkladem nám jsou informace, které se dozvíme při konzultaci a placený originál listu vlastnictví dáváme všem klientům ZDARMA. P.S.: Pokud Vás někdo nutí podepsat jakoukoliv smlouvu, bez možnost řádného seznámení se s obsahem, rozhodně ji nepodepisujte.

3.Příprava nemovitosti a zpracování nabídky

Následujícím krokem je příprava nemovitosti na prodej a zpracování podkladů pro inzerci. Příprava neznamená pouze vymalování, vyklizení či posečení trávy, ale jsou to zejména právní vady, které na nemovitosti můžou být (věcná břemena, černé stavby, rozkol v pozemcích, nájemní či pachtovní smlouvy, zástavy, exekuce a jiné). Následně probíhá profesionální nafocení, 3D sken, zakreslení půdorysu nebo kompletní vizualizace Vaší nemovitosti, jak by vypadala po rekonstrukci. Jakmile podklady zpracujeme, inzerát Vám posíláme ke schválení.

4. Zahájení prodeje a prohlídky

Prodej zahájíme ihned po Vašem odsouhlasení inzerátu, který vystavíme na největší realitní servery. Současně spouštíme prezentaci na sociálních sítích a zároveň odesíláme nabídku všem klientům, kteří podobnou nemovitost poptávají. Zájemci, které nabídka osloví nás následně kontaktují telefonicky na infolinku, nebo e-mailem. Obratem se makléř se zájemcem spojí, zodpoví případné dotazy a domluví se na prohlídce nemovitosti. Termín prohlídky je vždy určen po předchozí domluvě s Vámi. O výsledku každé prohlídky Vás vždy informujeme.

5. Rezervace a podpis kupních smluv

V okamžiku, kdy najdeme zájemce, s kterým se shodneme na podmínkách prodeje, tak přistupujeme k podpisu rezervační smlouvy. V této smlouvě specifikujeme podmínky prodeje a nejzazší termín podpisu kupní smlouvy. Po podpisu rezervační smlouvy a uhrazení blokovacího depozita ze strany zájemce požádáme advokáta o přípravu návrhu kupní a úschovní smlouvy šité na míru danému případu. Následně posíláme Vám i kupujícímu ke kontrole a odsouhlasení. Zde je již pevně sepsán přesný postup prodeje od uhrazení kupní ceny, předání nemovitosti až po vyplacení kupní ceny prodávajícímu.

6. Vyplacení peněz a předání nemovitosti

Prodej nemovitosti pro nás nekončí podpisem smlouvy, ale samotným vyplacením kupní ceny prodávajícímu, předáním nemovitosti kupujícímu a přepisem energií na kupujícího. V tento okamžik bereme prodej jako uzavřený.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, obraťte se na kteréhokoliv z našich makléřů, kteří si s Vámi domluví nezávaznou konzultaci.

Zkušenosti našich zákazníků

Renata Šafářová
3. 9. 2022

S touto společností a tímto makléřem – p. Durníkem – neprodávám poprvé. Vždy šlo o seriozní spolupráci, prodej se uskutečnil velmi rychle, přestože cena byla na horní hranici trhu. Děkuji..

Vladislava Hanáková
2. 9. 2022
  • rychlé příjemné jednání k spokojenosti prodávajících i kupujících
  • při výskytu problému efektivní, bezkonfliktní a klidné řešení
  • naprostá připravenost, upozornění, hlídání termínů – není co vytknout
  • 100% spokojenost
Velecká Olga
6. 6. 2022

Maximální spokojenost, ochotná, příjemná, moc ji děkuji

Jiří a Jana Kociánovi
26. 3. 2022

Děkujeme Slunečním realitám, hlavně panu Ondřeji Brimovi za 100% práci. Vždy jednal profesionálně a dokázal nám vyjít vstříc. Rychle reagoval na naše dotazy a požadavky. Vřele doporučujeme tuto realitní kancelář. Kociánovi

Marcela Prušek
13. 1. 2022

Ráda bych touto cestou poděkovala Vaší realitní kanceláři Sluneční Reality.cz a hlavně p.Brimovi za velmi vstřícný, korektní a lidský přístup. Komunikace s ním byla naprosto bezproblémová a vždy mi vyšel vstříc a to nejen do předání nemovitosti. Dům jsem koupila v insolvenci a proto její převod nebyl standardní. Pan Brim se zajímal nejen o prodej, ale sledoval i zápis/vklad a výmaz dluhů předchozího majitele z LV na KÚ a neváhal nabídnout radu/pomoc i po skončení naší spolupráce. Byla jsem velice spokojená a mohu jen doporučit ostatním. Přejeme p.Brimovi a celé realitní kanceláři vše nejlepší v roce 2022.Pruškovi

Mgr. Tomáš Vala
16. 7. 2021

S panem Brimem máme jen ty nejlepší zkušenosti. Od prvního kontaktu i při dalších setkáních na nás působil velmi seriózně. Při koupi nemovitosti nám pomohl vyřídit všechny náležitosti a vždycky pružně reagoval na naše četné dotazy a požadavky. Můžeme ho všem vřele doporučit.

Růžička Martin, MSc, MBA
16. 7. 2021

Spolehlivý, ochotný, příjemný, profesionální, zkušený… není co vytknout:-)

© 2004–2023 Sluneční Reality Mapa stránek